niedziela, 7 grudnia 2014

Levada de Norte

Będąc na Maderze i dysponując samochodem, warto wybrać się na szlak Levada do Norte. To urocza trasa wiodąca z przełęczy na której łączą się drogi ER110 i ER228. Koniec wycieczki zależy wyłącznie od naszych chęci i możliwości. Wybór szlaków jest naprawdę duży.
My ze względu na deszcz wybraliśmy się dosłownie na godzinny spacer do połączenia Levady do Norte z Levadą das Rabacas.

Opuszczenie wybrzeża, wiązało się z natychmiastową zmianą pogody. Pojawiły się chmury, i z każdym metrem wzwyż coraz większy deszcz. Jednak tym razem determinacja wzięła górę nad pogodą. Mimo przeciwności, udało się zrobić krótki spacer.


Koniec naszej wycieczki, to połączenie wspomnianych na początku levad. Chcieliśmy przejść jednym z tuneli Levady de Norte, okazało się jednak, że ze względu na duże opady, na chodniku w tunelu zalega kilka centymetrów wody... Niestety poddaliśmy się...
Sam tunel był jednak dość ciekawy. Wysokości maksymalnie 1,5 metra, więc jego pokonanie byłoby nielada wyczynem. Cóż. Dobrą stroną tych niepowodzeń jest to, że z czystym sumieniem mogę planować kolejną wyprawę na Maderę.


6 komentarzy:

 1. mamy nadzieję że pochwalisz się kolejną wyprawą ;) Pozdrawiamy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązkowo. Prawdę mówiąc już planuję jakiś szybki tygodniowy wyskok zimą :)

   Usuń
 2. Jak sama nazwa wskazuje "lasy deszczowe" ;-) (no prawie).

  Tunel.... marzenie, kocham takie lokacje. choć jak znam żonę, to po pierwszych 10 sekundach od wejścia, byłbym przywoływany do wyjścia (historia powtarza się zawsze i wszędzie), pod byle pretekstem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię takich tuneli, wąsko, nisko, ciemno, i nie wiadomo, co czai się w ciemnościach, a zwłaszcza pod nogami; wyprawa zimowa też na Maderę? pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tunelami jest jak z lasem nocą. Trzeba się przemóc, bo warto :)
   Jeżeli uda się znaleźć jakąś dobrą ofertę i znajdzie się towarzysz podróży - chętnie się wybiorę i zimą w ramach łapania słońca i dłuższego dnia.

   Usuń
  2. Bo tu trzeba zagadnąć... Freuda on coś pisał na temat zamiłowania mężczyzn do włażenia w wilgotne, ciemnie i ciasne... tunele ;-)

   Usuń