wtorek, 16 czerwca 2015

wzdłuż Brdy na południe

Drugi dzień upalnego czerwcowego weekendu, spędziliśmy na podróży do Koronowa. Na skrzyżowaniu leśnych dróg drogę na prom wyznaczał taki oto drogowskaz. Wyglądał na bardzo bardzo stary.W Koronowie obejrzeliśmy rynek. Potem pojechaliśmy ścieżką rowerową do największej atrakcji tego miasta. Mostu kolejki wąskotorowej nad Brdą. Jeszcze rok temu jego przyszłość była niepewna. Dziś wyremontowany, pięknie się prezentuje i służy jako kładka pieszo rowerowa. Można z niego podziwiać piękną dolinę Brdy.


W Koronowie odwiedziliśmy również dworzec kolejowy. Od kilku lat nie zawitał tu żaden pociąg. Dworzec prezentuje się niestety słabo. Zaniedbany budynek, rozbite szkło. Smutny obraz.

 Dalej wzdłuż kawałek wzdłuż torów i mostem kolejowym wróciliśmy do naszej wodnej stanicy. Zaglądając jeszcze po drodze do miejsca pamięci, schowanego przy drodze.6 komentarzy:

 1. Witaj,

  widzę kolejny wspaniały most ;) Mostów dla mnie nigdy dość :D
  Promem jeszcze nie pływałem (Nuta miała to szczęście, chociaż nie udało się jej go zatopić o dziwo :) ) -
  piękne okolice tam masz, i bardzo ładnie je dokumentujesz ;)

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Mosty i generalnie "pomniki techniki" i "ludziej pracy" to coś co bardzo lubię i zawsze staram się je uwzględnić w moich podróżach :) Prom polecam - sama przyjemność!

   Usuń
  2. Śmigajcie pod Rożnów macie fajny prom w Wytrzyszczce a z obu stron ciekawe miejsca do zobaczenia.

   Usuń
 2. O jaka fajna trasa.
  Bardzo urozmaicony teren działań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się jak mogę. A tak na poważnie - wychodzi samo i jeszcze mam z tego przyjemność :P

   Usuń
  2. Dokładnie tak - sam nieraz jestem pytany na wycieczkach jak to robię że tyle rzeczy widzę i tyle przygód...a tu wystarczy wyjść z domu i ... to wszystko czeka już za zakrętem drogi.

   Usuń