niedziela, 19 października 2014

Wzdłuż Wkry

Dzisiejszą wycieczkę rozpoczeliśmy w Brodach Warszawskich. Ze stacji przez Toruń Dworski dotarliśmy do Goławic Pierwszych. Tutaj weszliśmy na niebieski szlak, który prowadził nas do samego Cieksyna. W Goławicach Pierwszych na wysokości kładki przez Wkrę, znaleźć można bardzo ciekawe pozostałości po młynie wodnym.
Szlak niebieski jest dość dobrze wyznaczony. Na wysokości Goławic Drugich przechodząc przez nadrzeczną łąkę można się nieco pogubić. Wystarczy jednak trzymać się rzeki a w końcu szlak się odnajdzie. Został poprowadzony przez wieś, a ciekawsza jest ścieżka wzdłuż rzeki.

Sam Cieksyn jest dość ciekawym miasteczkiem. Wartym odwiedzenia go i dokładnejszego obejrzenia - na które nie starczyło nam już czasu gdyż spieszyliśmy się na pociąg.

 Zmęczony uczestnik wycieczki.

6 komentarzy:

 1. No tak wędrówka z psem, to inna jakość ;-)
  Piszę to jako zapalony psiarz i człowiek który też przy każdej okazji psa z sobą włóczy ;-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. @makroman - zgadzam sie. Pies ma wyjątkowo dodatnią wartość podczas pieszych wędrówek.
  @Kris - dokładnie tak. Brakuje mi jedynie jakiejś porządnej mapy z zaznaczonymi szlakami w okolicach Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A krakowski Compass nie ma w ofercie niczego dla Ciebie interesującego? - Ja od lat wędruję z ich mapami i jeszcze nigdy nie "psioczyłem"

   Usuń
  2. Przymierząłem się własnie do tej mapy. Doświadczenia z Compassem mam nadzwyczaj pozytywne. Mam nadzję na następny raz będzie jak znalazł. Martwi mnie tylko to, iż często zmieniają się przebiegi szlaków. Ostatnio takie psikusy spotkały mnie w Puszczy Białej :)

   Usuń
  3. Znam ten ból - u nas też zmieniają bieg szlaków - różne są pu temu przyczyny - wyrąb, przebudowa drogi, teren "sprywatyzowany", osuwisko itp. Zazwyczaj Compass podaje dawny przebieg i projektowane lub wprowadzone zmiany - w razie czego ludzie w PTTK powinni mieć świeższe informacje.

   Usuń