czwartek, 27 listopada 2014

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Przyznam szczerze, że całymi latami miałem wstręt do skansenów. Kojarzyły mi się, z może i ładnymi ,domami, ale przede wszystkim z nudą, często brakiem podstawowych informacji o budynkach, ich przeznaczeniu i ich historii. Jeżeli ktokolwiek z Was ma podobne podejście - polecam odwiedzić skansen w Sierpcu.
Niemal w każdym budynku, był ktoś, kto osobiście, na żywo i z uśmiechem na twarzy opowiadał historę danego budnyku, życiu ludzi w nim oraz o uwczesnych zawodach. Można tam poznać pracę szewca, doktora, czy po prostu zobaczyć jak dawniej wyrabiano masło. Wszystko to w miłej atmosferze. 
Szczegóły, godziny otwarcia oraz aktualne atrakcje można znaleźć na tej stronie internetowej.
4 komentarze:

 1. Znam skanseny w pobliżu, a więc Sanok i Kolbuszowa, no i jeszcze słowacki Svidnik; nie powiem, lubię łazić po skansenach, oglądać wnętrza chat, podglądać najprostsze rozwiązania budowlane; pewnie zamieszkałabym w podobnej chacie; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak wrażenia ze skanseu z Sanoka? Ja pamiętam go z dzieciństwa, z mojej pierwszej podróży w Bieszczady... Ostatnio wracając w październiku, nawet się przymieżałem by odwiedzić, ale pogoda skutecznie odstraszyła. Zastanawiam się więc nadal, czy warto.

   Usuń
 2. Sanok jak najbardziej, odwiedzamy go od czasu do czasu, ostatnio byliśmy na "nocy muzeów", a i na pobliski szlak można wyruszyć, na Orle Skały; pozdrawiam., doszło jeszcze miasteczko galicyjskie, jest co oglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie następnym razem będac w pobliżu - na pewno nie odpuszczę :) Dziękuję.

   Usuń