środa, 28 października 2015

Porto Santo

Porto Santo to wyspa należąca do archipelagu Madery. Od Madery właściwej różni się bardzo. To już nie wyspa wiecznej wiosny pełna zieleni i wody, ale sucha i szaro-żółto-pomarańczowa wyspa. Od południowej strony znajduje się słynna 7 kilometrowa piaszczysta plaża, będąca główną atrakcją turystyczną. Od północy zamykają wyspę strome klify.
Będąc na Maderze warto wybrać się na nią na jednodniową wycieczkę. Można to zrobić na dwa sposoby. Samolotem albo promem. Jako, że opcja lotnicza jest dużo droższa wybraliśmy prom. Za bilet w dwie strony z transferem na Porto Santo zapłaciliśmy niecałe €60. To nie mało, ale warto dla samej wycieczki promem, z którego można podziwiać Maderę i Porto Santo. Widoki są niesamowite. Przewoźnikiem na tej trasie jest Porto Santo Line
Prom odpływa z nabrzeża w porcie w centrum Funchal. Idąc do portu ze starej części Funchal warto zatrzymać się przy znanym na całym świecie pomniku Christiana Ronaldo który pochodzi właśnie z Madery.


Z wypływającego promu można podziwiać budzące się do życia Funchal.


Dalej mijamy przylądek z pomnikiem Chrystusa (Christo Rei do Garajau).


Jeszcze kilka minut i można podziwiać słynne lotnisko, a tuż za nim zatokę i miasteczko Machico.

 

Potem mijamy przylądek São Lourenço, i zza niego rozpościera się widok na całą Maderę.Po półtorej godziny przybywamy do portu na Porto Santo. Oprócz słynnej plaży odwiedzamy dom w którym mieszkał Krzysztof Kolumb oraz katedrę w Vila Baleria.
Ponieważ nie jestem królem plażowania wybraliśmy się na krótką objazdówkę po wyspie. Niektóre z jej szczytów bardzo widocznie przypominają o wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Drogi na Porto Santo są w stanie gorszym niż w Czarnogórze :)Widoki na plażę, port i najwyższy szczyt Porto Santo.

Jak widać po poprzednich zdjęciach pogoda nie rozpieszczała. Padał nawet przez chwilę deszcz. Jednak Porto Santo pożegnało nas pełnym słońcem i uroczym zachodem słońca podziwianym z pokładu Lobo Marinho.


4 komentarze:

 1. Miejsca piękne, zdjęcia też ale... na tym tle tekst jest mało czytelny.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie przypuszczałabym, że tam aż tak ładnie! Daje radę zdecydowanie ta Madera!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak Kami. U mnie od pierwszej wizyty wyskoczyła na TOP5 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. co za wspaniałe widoki!!! Piękne miejsca zwiedzasz... ;) Ta woda ma taki piękny kolor...

  Pozdrawiamy ;)

  OdpowiedzUsuń